SZYBKIE CIASTO NA ZIMNO Z ZSIADŁEGO MLEKA I GALARETEK

Może na zdjęciu tego nie widać, ale ciasto jest niesamowicie zaskakujące. Zarówno w smaku, jak i w wyglądzie. Ciasto jest proste w przygotowaniu, ale trzeba poświęcić troszkę czasu. Polecam szczególenie dla dzieci, które nie lubią zsiadłego mleka, a także dla osób, które nie jedzą jajek.

SKŁADNIKI:

3 galaretki w różnych kolorach

około 1200 ml zsiadłego mleka lub jogurtu naturalnego

PRZYGOTOWANIE:

Do przygotowania tego ciasta potrzebujemy dość dużej szklanej miski i półlitrowego naczynia, np garnuszka. Do garnuszka wsypujemy galaretkę i rozpuszczamy w bardzo małej ilości gorącej wody. Tylko tyle, żeby rozpuściła się żelatyna. Następnie dopełniamy naczynie zsiadłym mlekiem lub jogurtem (około 350-400 ml). Miksujemy przez chwilę i przelewamy do szklanej miski. Wstawiamy do lodówki do czasu stężenia. Analogicznie przygotowujemy następne galaretki z zsiadłym mlekiem lub jogurtem i wylewamy je na wierzch stężałych pyszności w szklanej misce.

Ciasto powinno się przechowywać w lodówce.

Ciasto możemy urozmaicić owocami, ale wtedy trzeba dodać troszkę mniej mleka.

5 Komentarze

  1. Idealne! ;D Super smakuje i super wychodzi ;* ja jeszcze dodatkowo dodałam żelatyny do galaretki, bo zawsze mam niepewność czy aby na pewno mi się dobrze zsiądzie ;D rewelacja 😉

Komentowanie jest wyłączone.